O nas

Jesteśmy polskimi patriotami i antykomunistami.

Hasło “Bóg, Honor, Ojczyzna” nie jest dla nas pustym sloganem, ale drogowskazem dla naszej działalności.

Uważamy, że komunizm nie skończył się w Polsce wraz z nadejściem rzekomej wolności w 1989 roku.
Nie było potępienia i odcięcia się od poprzedniego systemu gdy rodziła się 3RP, a wręcz pierwszym prezydentem został komunistyczny zbrodniarz – Wojciech Jaruzelski, dekomunizacja przeprowadzona punktowo i nieudolnie przez co do dziś w służbach czy sądach można znaleźć wrogów Polski i Polaków, nie ukarano zbrodniarzy, nie wyjaśniono spraw tajemniczych morderstw – m. in. ks. Jerzego Popiełuszki.
Nastąpiło przepoczwarzenie do formy nieco bardziej przyjaznej zwykłemu obywatelowi – polukrowanej socjalizmem, który przez kolejne lata okrada wszystkich ponad miarę serwując bonusy wybrańcom.

Polacy cieszą się z kolejnych “plusów” fundowanych przez kolejne ekipy rządzące nie zauważając przy tym wzrostu cen uderzającego we wszystkich, a tymczasem komuniści z czasów PRL wracają i zajmują stołki w naszym parlamencie jak i europejskim.
Jest to hańba dla Wolnych Polaków za jakich się uważamy – 3RP to nie nasza bajka!

Patron Stowarzyszenia

Patronem naszego Stowarzyszenia został Arthur Bliss Lane – dyplomata i pierwszy ambasador USA w okupowanej przez Sowietów Polsce (1944-1947).

Arthur Bliss Lane (1894-1956)

Ambasador Lane alarmował administrację waszyngtońską o zagrożeniu dla niepodległości Polski jakim są Sowieci. Przebywając w Polsce do lutego 1947 r. dokumentował postępującą sowietyzację kraju. Rozczarowany amerykańską polityką w Europie Środkowo-Wschodniej poprosił o dymisję, odszedł z dyplomacji i zajął się publicystyką co zaowocowało wydaniem swoich pamiętników pt. “Widziałem Polskę zdradzoną” w 1948 r. Pamiętniki te to jedno z najważniejszych świadectw historycznych tamtej epoki a my to świadectwo chcemy rozpropagować.

Logo Stowarzyszenia nie jest przypadkowe. Jest to dzieło Pana Grzegorza Gustawa – polskiego artysty na co dzień mieszkającego w Stanach. Za jego zgodą zmodyfikowaliśmy nieco grafikę czyniąc ją bardziej uniwersalną a jednocześnie zachowując jej patriotyczny charakter.

Logo Stowarzyszenia
Logo Stowarzyszenia

Dlaczego akurat ten motyw się nam spodobał?

Otóż zawiera symbole ku czci Polskim bohaterom, którzy chcieli i potrafili walczyć o wolność nawet za cenę własnego życia.

Orzeł stylizowany na godło Polski z czasów II RP – w tamtym czasie tuż po odzyskaniu niepodległości potrafiliśmy zatrzymać bolszewicki rajd na Europę (Bitwa Warszawska 1920 r).

Polska Walcząca – Znak patriotyczny, którego propagowanie w okupowanej przez Niemców Polsce podtrzymywało w społeczeństwie nadzieję na zwycięstwo.

Wilk stojący na hełmach okupantów – symbol “Żołnierzy Wyklętych”, którzy stawiali zbrojny opór radzieckim komunistom aż do 1963 roku.

Dzieło Pana Grzegorza

Pragniemy, aby Polska – nasza Ojczyzna wróciła do świetności, była Wolna i Silna. Będziemy informować, edukować Społeczeństwo polskie, zachęcać do organizowania się pod sztandarem antykomunizmu.

Kraj z tak piękną kartą historii jak Polska NIE MOŻE być kanalizowany na mapie świata, ale to my – Polacy musimy chcieć, aby tak nie było. Komu ma zależeć na Wolnej i Silnej Polsce jeśli nie nam? Światowym mocarstwom nie zależy i zależeć nie będzie, ale będziemy dla nich miejscem do załatwiania międzymocarstwowych porachunków a tego nam nie potrzeba.

Nasza historia

Spotkanie założycielskie miało miejsce 17 września 2019 r. Traf chciał, że akurat w 80. rocznicę ataku komunistów radzieckich na Polskę w ramach kontraktu Stalina z Hitlerem.

Jesteśmy stowarzyszeniem zwykłym wpisanym do ewidencji stowarzyszeń pod numerem 604.
Będziemy utrzymywać się ze składek członkowskich i darowizn ludzi chcących przyczynić się do propagowania antykomunizmu w Polsce.

NIP: 5223172120

Numer konta:
13 1090 2590 0000 0001 4389 5674
Santander Bank Polska S. A.