Czy stać nas na przekroczenie masy krytycznej?


System, w którym obecnie funkcjonujemy, to nic innego, jak przemieniony w 1989 r., przez komunistów model z PRL, na PRLbis.

Po napaści na Polskę 1 i 17 września 1939 roku, dwóch okupantów: Niemcy i Rosjanie, dnia 28 września 1939 r, wspólnie potwierdzili IV rozbiór Polski.

Ile się zmieniło od tamtej pory? Czy samostanowimy o sobie, jesteśmy suwerenni czy niepodlegli? Każda władza po 89 nam to powtarza. Właśnie. Czyja to władza?

Partie i twarze w polityce 3RP to środowiska i osoby, znane z tzw. porozumienia przy okrągłym stole. Porozumienie, które powstało pomiędzy komunistami, a “opozycją”. Żadne środowisko poza głównymi tworami (z lekkimi zmianami nazw) jak PIS, PO, SLD, PSL plus ich liczne zmienne satelity i dodatki typu Nowoczesna, Kukiz’15, Konfederacja, nie mogą istnieć w przestrzeni publicznej i mediach bez pozwolenia.

Podobną sytuację, którą opisuje w swojej książce „Widziałem Polskę zdradzoną” Arthur B. Lane mieliśmy podczas sfałszowanych wyborów w 1947 roku. Wtedy komuniści dopuścili 6 partii politycznych, ale każda była w 100% kontrolowana przez nich. Czy po ’89, zmieniła się sytuacja i partie polityczne są samodzielne i mają niezależne struktury? Stworzona rzeczywistość narzuca społeczeństwu „jedyny słuszny wybór” i sztucznie pogłębia podziały między ludźmi, którzy prowadzą „wojny”: jak nie PIS to PO, jak nie Konfederacja to komuniści itd., zapominając, że wszyscy wywodzą się z jednego pnia, stworzonego w 1989 roku. Naród nie wie, że te partie są wymieszane nawzajem swoimi działaczami, pozbawionymi kręgosłupa moralnego, aby tylko utrzymać się u władzy. Osoby należące kiedyś do opozycji, dziś starują z tych samych list co komuniści, którzy ich prześladowali.

Dlaczego tak jest ?

Jest jedna partia – SYSTEM ’89 – tylko działająca pod różnymi hasłami. Od patriotycznych, po komunistyczne, ale głosujemy zawsze na tę jedną, jak w 1947 roku.

Czy Polaków stać jeszcze, aby wnieść się ponad ten układ i rozliczyć okres 44-89 i 89 do dziś?

Czy stać Naród na zamknięcie tematu 3RP i wyboru nowej, rozliczonej z historią Polski?

Czy jesteśmy w stanie przekroczyć masę krytyczną, która pociągnie lawinę zmian?

Arthur Bliss Lane wierzył w to, zwracając się bezpośrednio do Polaków, nie do władz….

Udostępnij: