Nie każda tęcza zwiastuje dobry sojusz

29 września 2020 roku przeprowadzono wywiad z Georgette Mosbacher dla Wiadomości WP, a rozmówcą pani ambasador USA w Polsce był Marcin Makowski.

Tematyka wywiadu dotyczyła ideologii LGBT i otwartego listu w obronie tych środowisk podpisanego przez 50 ambasadorów “Prawa człowieka to nie ideologia – są one uniwersalne”.

Pani ambasador stwierdziła, że wobec przedstawicieli mniejszości LGBT jesteśmy, jako kraj, “po złej stronie historii”. Jak wiemy, historię piszą zwycięzcy i nie koniecznie zależy im na Prawdzie. Poinformowała także o postępie, który dokonuje się “bez względu na wszystko” a to mi osobiście nieco zalatuje retoryką czerwonej gwiazdy.

Polska posiada na Zachodzie reputację kraju nieprzyjaznego mniejszościom seksualnym. To się przekłada na niekorzystne decyzje inwestycyjne. Ma również wpływ na sprawy militarne. Nie jest tajemnicą, że wielu kongresmanów jest zaangażowanych w sprawy LGBT. Te kwestie łączą Donalda Trumpa i Joe Bidena.

Georgette Mosbacher – ambasador USA w Polsce; w wywiadzie dla Wiadomości WP

“Stany Zjednoczone wierzą w równość wszystkich ludzi” – tak stwierdziła pani ambasador. A czy my w Polsce wierzymy inaczej? Czy w Polsce ludzie o mniejszościowych orientacjach seksualnych są traktowani jak podludzie, czy zwierzęta? Czy nie mają przypadkiem takich samych praw obywatelskich jak wszyscy, którą to równość wobec prawa gwarantuje Konstytucja? Mają, ale chcą więcej niż im się należy i na to nie ma w Polsce zgody.

Czy państwo polskie szykanuje przedstawicieli mniejszości seksualnych nakazując chociażby specjalne oznaczanie takich ludzi jak to robili swego czasu Niemcy? Nie – za to zainteresowani chętnie sami pokazują publicznie na co ich stać. Parady środowisk LGBT biją po oczach obrzydliwością zachowań. Czy ktokolwiek kto ma nieco oleju w głowie widząc takie zachowania chciałby, aby to towarzystwo mogło adoptować dzieci?

prawa człowieka to prawa człowieka – są uniwersalne bez względu na dominującą religię

Georgette Mosbacher – ambasador USA w Polsce; w wywiadzie dla Wiadomości WP

Ale czy “prawa człowieka” są ponad prawem naturalnym nadanym nam przez Stwórcę na tym łez padole? Abstrahując od katolicyzmu, do którego przyczepiła się pani ambasador w wywiadzie, chrześcijaństwo nawołuje grzeszników do opamiętania się i zwrócenia ku Bogu – Jezusowi Chrystusowi. Czy to jest okazywanie nienawiści innym i wytykania palcami czy też raczej miłości do bliźniego? Kto jak kto, ale pani pochodząca z państwa o chrześcijańskich korzeniach raczej powinna o tym wiedzieć bez względu czy się z tym zgadza.

Co gorsza pani Mosbacher uświadamia nas, że podobne stanowisko prezentuje tak Donald Trump jak i jego przeciwnik w walce o fotel prezydenta USA – Joe Biden. Oznacza to, że kto by nie wygrał, w Białym Domu zasiądzie osoba, która może uzależniać m.in. decyzje militarne od tego jak nas postrzega Zachód w kwestii tego jak się w Polsce mają mniejszości seksualne. Czy zgnilizna moralna owego Zachodu nie będzie przeszkadzać w wyciąganiu właściwych wniosków? Co może nam przynieść taki “tęczowy” sojusz? O ile tęcza na niebie przypomina nam o przymierzu zawartym między Bogiem a Noe [Rdz 9:11] to ta 6-kolorowa, z którą afiszują się środowiska LGBT jest symbolem międzynarodowej degrengolady, co nieraz już udowadniali a przecież jeszcze “broni” nie złożyli.

Czego jak czego, ale braku tolerancji wobec mniejszości seksualnych, czy wszelakich innych mniejszości, nie można Polakom zarzucić. Na co dowodem jest chociażby poczet polskich “Sprawiedliwych wśród narodów świata” a nasza wiara nie nakazuje prześladowania czy zabijania zboczeńców. To, że mamy pewne narodowe przekonania wynikające z tej wiary, których być może inni nie podzielają, nie upoważnia tych innych do narzucania nam ichniego światopoglądu, z którym z kolei my mamy prawo się nie zgadzać. Czyż nie tak to powinno działać?

Tolerancja nie oznacza przecież akceptacji wszystkiego, co świat ze sobą niesie. Pamiętajmy o tym. Zachowajmy honor dbając o nasze wartości w tym świecie przewracanym do góry nogami. Bądźmy w nim latarnią wskazującym zagubionym właściwy kierunek. Jesteśmy to winni Bogu i Ojczyźnie, naszym potomkom i tym, którzy na przestrzeni wieków oddawali życie abyśmy mogli żyć we własnym państwie.

Link do całego wywiadu:
https://wiadomosci.wp.pl/mosbacher-o-liscie-ambasadorow-w-kwestii-lgbt-jestescie-po-zlej-stronie-historii-6559028247767904a

Udostępnij: