Gra w “Monopoly” a gra w 3rp

Któż z nas nie zna gry “Monopoly”. Jeśli nawet nie grał, to na pewno słyszał o zasadach, jakie w tej grze obowiązują. Otóż graczom ZALEŻY, żeby mieć u siebie skupione jak najwięcej majątku: domy, hotele, wodociągi, koleje, elektrownie itp. Przejęcia strategicznych gałęzi, aby przeciwnik PŁACIŁ za ich używanie plus płacił za usługi. Wszystko jest coraz droższe, przy jednoczesnym inwestowaniu i gromadzeniu majątku. WYGRYWA ten, który zostanie najdłużej z pieniędzmi. Przegrywają ci, którzy źle inwestują, zostają wykupieni, zlicytowani, zwyczajnie NIE MAJĄ pojęcia o inwestycjach, bo przecież NIKT nie zakłada, że ktoś chce przegrać CELOWO. Prawda?

Gra “Monopoly” ma na celu wyrobienie w sobie odruchów inwestowania, kalkulowania, liczenia pieniędzy, strategicznego myślenia oraz nauki jak funkcjonuje wolny rynek, czyli kapitalizm. Takie podstawy ekonomii.

Proste zasady, jasna instrukcja, grając w grę MAMY wygrać, to jest nasz CEL. Czy “elity” 3rp znają tę grę? Znają. Czy rozumieją zasady? Na pewno! Ale jednak…grają przeciwko Polakom! Nie walczą z przeciwnikami Polski na zasadach “TYLKO POLSKA” czy “NAJPIERW POLSKA”, ale najpierw inni …

Mozolnie wypracowywane dziedziny polskiej gospodarki idą na sprzedaż, licytacje, bądź są zaskarżane przez kilkukrotnie mniejsze państwa od Polski! Dla wielu graczy najlepszym rozwiązaniem jest LIKWIDACJA (Polski), ponieważ oni mają SWOJE i to MY mamy od nich kupować! Tak działają POWAŻNE, niepodległe państwa. W czyich rękach w 3rp są na przykład hotele? W czyich rękach strategiczne dla każdego państwa-wodociągi? Komunikacja? Nawet zarządzanie śmieciami! Przecież to może zdestabilizować miasta a nawet całe państwo! Kto czerpie korzyści z kiedyś polskich inwestycji?

Energetyka. Kopalnie, węgiel, zasoby metali rzadkich. 80% zasobów polskiego czarnego złota, leży na polskim terytorium. Ale “elity” wmawiają NAM, że energia na działalność i rozwój 38 milionowego państwa może być ze słońca i wiatraczków! Państwo, które chce mieć przemysł ciężki, inwestycje? Nie da rady. Początki UE to właśnie Wspólnota Węgla i Stali i państwo takie jak Polska nie może przeskoczyć kilkudziesięciu lat rozwoju tamtych państw! To realizacja planu pod tytułem antypolonizm i są za to odpowiedzialne “elity” 3rp. To zaprzecza wszelkim regułom aby Państwo było silne i mogło się rozwijać.

Czy to zdrada stanu? TAK. Ale służby 3rp nie wykonają żadnego ruchu obronnego i kontrataku. Od 30 lat jesteśmy oszukiwani na odzyskanie suwerenności i niepodległości. To zwykłe oszustwo jak na wnuczka czy policjanta, tylko w skali całego kraju.

Ostatni przykład-Turów i skarga Czechów do UE na polską kopalnię i elektrownię. Czy premier 3rp nie miał na swoim biurku, wcześniej takich informacji? MIAŁ. Co zatem zrobił? NIC. Zawiniły służby? Cisza, czy tak miało być? Czy mamy polskie służby? Sprawa Turowa pokazała, że NIE. Czy za takie zaniechania premier 3rp lub osoba odpowiedzialna na bezpieczeństwo energetyczne państwa nie powinni zostać ARESZTOWANI? Wg mnie, wszystko wskazuje na to, że…TAK. Ale to nie koniec. Jak negocjuje 38 000 000 państwo z 10mln Czechami? Wysyła “negocjatorów” do Czech: pana Sasina, pana Kurtykę i pana Rau. To jest polska reprezentacja w kluczowej dla energetyki sprawie? To śmiech z Polaków! A może Turów, zwyczajnie jak to w grze, ktoś nam…WYKUPIŁ? Może “elity” 3rp to tak naprawdę obca agentura grająca na antypolonizm? Przecież za takie zachowania zostaliby usunięci z “Monopoly”, tam jest opcja WIĘZIENIE…

W grach planszowych możemy być przyjaciółmi, kończy się gra, konsekwencji dalszych nie ma. Jednak w grach międzynarodowych przyjaźni ani sojuszów NIE MA! To “elity” 3rp kodują Polaków, że mamy przyjaciół Niemców, Czechów, Ukraińców, że mamy sojuszników w USA. Sprawy MAJĄ być przedstawiane jasno! To są tylko INTERESY, interesy KTO na KIM zarobi, bo stawką jest tutaj przetrwanie i rozwój PAŃSTWA i Jego Obywateli! W 3rp jest wszystko odwrotnie…

Udostępnij: