Król Szczurów czyli Master of Puppets

Braciszkowie, moi mili!

Plącząc się po Ojczyźnie naszej, już prawie całkowicie wygaszonej, wypełnionej jedynie, ugorami, lasami, oraz tysiącami blaszanych bud z importowanym badziewiem i smutnymi ludźmi, zadaję sobie pytanie… Kto do… nędzy to zrobił? Kto wydymał tak koncertowo całkiem spory naród z tysiącletnią chwalebną historią? Kto pozbawił ich już nie tylko majątku, ale krzty woli walki o podstawową godność człowieka, o prawo do bycia wolnym? Kto tym do… nędzy cały czas steruje i zarządza poprzez swoich paputczików poumieszczanych dosłownie wszędzie?

Bo to, że nie rządzą te barany pokazywane w telewizji, ze znaczkami partyjnymi wpiętymi w klapę, wie każdy, którego zainteresowania wykraczają poza napychanie kabana karkówką z “gryla” popijaną tanim piwskiem… Tak więc jest Król Szczurów manipulujący i zawiadujący całym szczurzym gniazdem? Bezwzględnie tak! W jednej szczurzej łapie dzierży losy całego narodu, który to skazał na bezwzględną eksploatację, aż do zdechu.

I nie myślcie sobie Braciszkowie, że są to mordki partyjnych baronów, ani nawet ich szefów. Oni są tylko podoficerami i oficerami bezwzględnie wykonującymi polecenia za michę wypełnioną trochę lepszą paszą i czymś co smakuje jak miód, czyli władzą nad podległymi sobie szczurami. Tak więc te przepychanki i zamianki, są tylko emanacją przepychania się szczurów mniejszych, by być bliżej Króla Szczurów i nic nie zmieniają.

I o to chodzi, żeby wszystko zostało po staremu, czy będą rządzić ci czy tamci, zawsze będzie nad nimi Król Szczurów! W ciepłej norze bezpieczny, obżarty rządzi wiedząc, że nikt go nie szuka… Hmmm a może najwyższy czas znaleźć Drania i ukatrupić?

piotruchg, 1 maja 2015 r.

Udostępnij: