Ojczyzny potęgę wznieśmy!

Braciszkowie moi mili!

Czasem dobrze zatrzymać szaleńczy bieg zdarzeń, aby spojrzeć trochę szerzej na sprawy, których jesteśmy świadkami. Zastanowić się, przeanalizować, rozłożyć na czynniki pierwsze, poszukać skutków, by odróżnić je od przyczyn. A jak człowiek się tak napatrzy, to z jednej, to z drugiej strony, to mu zaraz ciekawe wnioski do głowy przychodzą.

Ot choćby taki, że Polska nam się nieodwracalnie zmieniła i nic nigdy nie będzie już takie samo… A Polska zmieniła się, ponieważ zmieniliśmy się my, Polacy! Stare spiżowe autorytety upadły w błoto historii, inne chylą się ku upadkowi. Zdrajcy już nie robią za patriotów, a Patrioci za zdrajców. Kłamstwo zaś już nie jest powszechnie obowiązującą prawdą… Pewnie można by napisać kilka prac doktorskich o tej doniosłej przemianie, a i tak przyczyn tego cudu feniksowego nie dałoby się jasno wskazać.

Ot stało się! Polacy znów wzbudzili w sobie tego potężnego ducha, którego największe potęgi przez setki lat próbowały pokonać… I choć wielokrotnie truchło owego ducha leżało bez oznak życia na pogorzelisku historii, choć wrogowie nasi uczty zwycięskie wyprawiali, to nigdy nie udało się go zabić do końca. Zawsze tlił się płomyczek nadziei na zmartwychwstanie ukochanej Ojczyzny, z którego z czasem budził się ogromny gorący płomień…

Nie wiem jak Wy, ale ja czuję, że to jest ta chwila. Czas gorącego płomienia, prawdziwej miłości do Ojczyzny, której oddaje się całego siebie. Ja wiem, że dla wielu Post Polaków, deklaracja taka wydaje się wręcz żenująco śmieszna, ale dla tych w których płynie krew naszych wspaniałych Przodków jest namacalnym faktem. My Polacy! Wszyscy, którym Ojczyzna miła musimy właśnie teraz, z całą mocą, zaangażować się w odbudowę Polski! Na każdym szczeblu, od najdrobniejszych spraw musimy Polsce przywracać normalność i godność. Każdy według swoich możliwości i zdolności, pozytywistycznie cegła po cegle wznosić potęgę Rzeczypospolitej. Ja wiem, że śmiać się będą, ale nie patrzmy na to. Patrzmy na swój obowiązek czynienia Polski silną i bogatą, gdzie Polacy są dobrymi Gospodarzami swojej ziemi! Pracujmy! Dla Polski, dla następnych pokoleń, dla naszych Synów i Córek, by oddać im nie masę upadłościową, ale czysty, schludny i bogaty dom.

Ojczyzny więc Potęgę Wznieśmy!

piotruchg, 5 lutego 2016 r.

Udostępnij: