A gdybym był Lewakiem!

Braciszkowie moi mili!

Jakże łatwiejsze mogłoby być życie, gdyby tak urodzić się Lewakiem. Zastanawialiście się kiedyś nad tym jakże prostym, a doniosłym faktem? Być Lewakiem, to być Nadistotą, nie podlegającą żadnym prawom ni ziemskim, ni boskim… Możecie wszystko, a nawet powinniście wszystko, nie ogranicza was zupełnie nic… Wszystkie grzechy świata, każde świństwo i bezeceństwo. opluwanie świętości, łamanie praw i kanonów cywilizacji, zarówno tych wielkich, jak też malutkich, takie all inclusive…

Zupełnie bezkarnie! Chcesz skrobać nienarodzone dzieci i wrzucać je do wiadra, by potem sprzedać je koncernowi farmaceutycznemu? A jakże! I robisz to w imię postępu ludzkości, a pieniądze przeznaczasz na ratowanie rozwielitek w sadzawce pod Ełkiem. Chcesz wysmarować portret Biskupa fekaliami, wetknąć polską flagę w psie gówienko, nasikać na grób Powstańca? Hajda! Kamery już czekają!

Zostaniesz artystą, celebrytą, człowiekiem nowoczesnym i postępowym! Kimś lepszym! Tak, to clou lewackości. Pycha, wstępowania do kasty lepszych! A to niesie za sobą naturalną chęć do, na początku napominania, a potem mówienia innym jak żyć, by koniec końców, podjąć trud wzięcia na swoje barki czynienia świata lepszym. Nie dla siebie, a dla innych. Bez względu na koszty! Einz, zwei drei…. odin, dwa tri… one two three… cyfry nie mają znaczenia! Jednostka niczym… A wszystko w imię wolności przez największe W… Prawda, że brzmi pięknie?

Dlatego tak wielu na tym łez padole Braciszków, chętnych pełnić rolę nadzorców, do tego sowicie opłacanych! Oj niemało ich! A będzie jeszcze więcej, bo któż nie chciałby być Nadzorcą? Może i my się zastanówmy? Czniać tam te zmurszałe ideały. Bóg Honor Ojczyzna? Czniać Miłość Bliźniego! Czniać Polskę i jej historię! Przykazania? Też czniać! Co tam się ograniczać! Plwać na wszystko…. co czyni nas ludźmi ……………………….tylko ………………………… zaraz………………… czy plwanie na to co czyni nas ludźmi, nie powoduje iż przestajemy ludźmi być?

Więc może mimo niedogodności, kajdanów przykazań i innych takich staroświeckich pozostać…. tylko człowiekiem? Każdy musi rozsądzić sam…

piotruchg, 24 marca 2018 r.

Udostępnij: