Dziel i Rządź, czyli krótki paluch Króla Szczurów!

Braciszkowie moi mili!

Nie ma już Narodu! Naród wyginął, zanikł a jego miejsce zajęły dzikie plemiona posługujące się jedynie językami zbliżonymi do języka polskiego, z domieszką slangu przynależnego danej grupie plemiennej. Oni! My! Tamci! Owi! Wszyscy przeciw wszystkim, wściekli, z wyszczerzonymi zębiskami, ociekającymi śliną i przekleństwem, gotowi zagryźć, zadusić, zamordować!

O spojrzenie, o myśl, o grosz… Zewsząd zawiść… zewsząd nienawiść. Walka! Aż do unicestwienia, do anihilacji! Niczym wściekłe bestie w klatce spawanej z żelaza frustracji, pod czujnem okiem Nadzorców, wzniesionej według projektów i planów Wielkiego Króla Szczurów!

On zna się na swojej robocie, siedzi w tym od dziesiątków lat. Tysiące wieczorów spędzonych w samotnych medytacjach nad udoskonalaniem metody zarządzania masą biologiczną przyniosło w końcu efekty. Teraz jest już pewien! Żeby rządzić, trzeba dzielić, judzić, napuszczać i ciągle wyszukiwać nowych Wrogów dla mas! Rolnik, Przedsiębiorca, Górnik, Stoczniowiec, Policjant, Nauczyciel! Każdy nadaje się wyśmienicie.

Trzeba tylko wybrać odpowiedni czas i wskazać krótkim szczurzym paluchem… teraz Oni! Potem sypnąć trochę paszy i napitku dla Nadzorców i co aktywniejszych Siepaczy! Krwawy spektakl zawsze cieszy oko! Smród potu walczących i zagryzających się gryzoni zawsze podnieca, a Król Szczurów to kocha i nigdy nie może sobie odmówić tej przyjemności! Tym bardziej, że skaczące sobie do gardeł szczurze plemiona, tak łatwo dają się okradać, a Król Szczurów uwielbia kolekcjonować i zbierać wszelaką szczurzą majętność, choć sam jej nie używa i chyba nawet nie umie. Jak się już zmęczy, chwilę odpoczywa kładąc się w kapciach na swoim barłogu… Zamyka oczy i chwilę drzemie… tylko krótki szczurzy paluch co chwila drga nerwowo…

Kto wie, może teraz wskaże twoje plemię? Kto wie, może teraz wskaże Ciebie?

piotruchg, 13 kwietnia 2019

Udostępnij: