Elity PRL, 3RP i ich nic nie znaczące dziś słowa


Gdyby zamiast Magdalenki i zdrady 89, zaszły zmiany, które w pełni rozliczyłyby komunistów i ich zbrodnie z okresu 44-89, gdyby została przywrócona ciągłość państwa polskiego do 2RP, gdzie dziś byśmy byli?

A tak, zostały nam nadane elity z PRL, przefarbowane tylko podczas porozumień w 89 na PRLbis. Bez kośćca polskiego i mocnego kręgosłupa, próbują rozliczać samych siebie, odgrywając jak w teatrze, swoje role na potrzeby Narodu.

Tworząc PRLbis zorganizowali to tak, że zdewaluowali słowa i czyny w ten sposób, oraz wmówili Polakom, że walczą ze sobą dwie strony (tak naprawdę z jednego układu): prawica (która nią nie jest) i jakieś resztki lewicy. Obu tym stronom zależy na ciągłości PRLbis i trwaniu układu z 89.

Obserwując rynek mediów, wypowiedzi polityków (wszystkich) mamy do czynienia z sytuacjami, gdzie za II RP pewne wypowiedzi rzucane mimochodem wiązałyby się z karą więzienia, Trybunałem Stanu czy zdradą państwa.

Oto niektóre przykłady używane przez obie strony niby konfliktu, kosztem Polaków i państwa, gdzie nie ma prawdy ani polskiej racji stanu:

  1. Trybunał Stanu – Ile razy została wymieniona ta instytucja a ile razy postawiono kogoś przed odpowiedzialnością? Bez różnicy kto akurat rządzi, NIKT nie stanął przed TS.
  2. Powaga państwa – Używają słów, których sami już nie rozumieją, ponieważ nie służą od początku państwu.
  3. Targowica, zdrada – Co robią, aby powstrzymać jakby nie było rozpad państwa? To zjawisko, które zawsze kończyło się fizycznym rozbiorem. Zatem gdzie działania? Wspólna sprawa?
  4. Nielegalne działania – Tylko mowa, całkowity brak czynów czy decyzji zmierzających do pełnego wyjaśnienia owych działań u ukarania winnych.
  5. Komisje śledcze – Kto trafił do więzienia, zarzuty, komu odebrano majątki? Za to jak potoczyły się kariery członków komisji? Dla kogo oni są?
  6. Łapówkarz, kradzież, oszust – Nic nie znaczące wyrazy w 3RP, kodujące społeczeństwo na wszelkie przyzwolenie do takich działań, bez żadnej odpowiedzialności.
  7. Brak kompetencji, łamanie prawa – Tak mówią, a co robią? Jak reaguje strona rządowa, niby opozycja i na odwrót? Jakieś różnice?
  8. Z rażącym naruszeniem prawa – I co elity 3RP? Co to za zwrot? Na czyje potrzeby, bo przecież nie na potrzeby sprawiedliwości. Ktoś ponosi odpowiedzialność?
  9. Próba zmiany ustroju – Słyszymy codziennie. Nikt już nie reaguje, nikogo to nie obchodzi?
  10. Złamanie konstytucji – Używanie do woli, wspólnie przez każdą stronę, co komu wygodnie, a napisana tak aby było wiele możliwości i domysłów. A jak powstała? Kto ją stworzył?

Ten okres trzeba definitywnie zamknąć, powstanie komunistycznego tworu w 1944 przez ’89 do dziś. Od początku stworzyć nowe definicje, konstytucję i elity. Słowa, prawda przestały mieć znaczenie. Państwu trzeba przywrócić godność. Nie zrobimy tego ze spadkobiercami PRL, którzy w 3RP/PRLbis działają nadal.

Udostępnij: