17 października 1997 r., Konstytucja podpisana przez ówczesnego prezydenta (od 1977 r. członka komunistycznej partii PZPR, podającego się przy wyborach prezydenckich za magistra) Aleksandra Kwaśniewskiego, weszła w życie.
Referendum konstytucyjne w 1997 r.
W referendum konstytucyjnym z dnia 25 maja 1997 r., większość uprawnionych do głosowania, oddała głos na TAK, przy frekwencji 42,86%. Konstytucja została uchwalona 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe, zdominowane przez SLD i PSL, czyli partie z rodowodem ściśle komunistycznym.
W referendum na TAK zagłosowało 53,4% osób, co dało tylko 22,6% spośród uprawnionych do głosowania. Sąd Najwyższy uznał wyniki za wiążące, pomimo zapisu z ustawy o referendum z 1995 r. o warunku koniecznym, to jest udziału ponad 50% uprawnionych do głosowania. Trzy lata wcześniej (tj. z 23 kwietnia 1992 r.) pojawiła się jednak ustawa mówiąca, że Konstytucja może być przyjęta niezależnie od frekwencji. I to na tę ustawę powołał się Sąd Najwyższy, a więc na stary zapis.
Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. [opcjonalnie: Tak mi dopomóż Bóg.]
Konstytucja RP z 2 kwietnia 1997 r., art. 130 – treść przysięgi Prezydenta
Uczciwość komunistów
Czy zatem okoliczności powołania konstytucji można uznać za uczciwe? Czy środowisko, swoimi korzeniami wywodzące się z komunizmu, może być autorem konstytucji?
Czy konstytucja stalinowska z 22 lipca 1952 r., wg wzoru komunistów z Moskwy, poprawiana przez Stalina i Bieruta, ma jakąkolwiek ciągłość z przedwojennym państwem polskim?
Oczywiście, że NIE!
3RP powołana przez komunistów i w pełni kontrolowana przez nich po 1989 r., nie ma ciągłości z Polską przedwojenną, z wolnym i suwerennym krajem. Ustawa konstytucyjna z 23 kwietnia 1935 r. ma 12 stron, ile konstytucja A. Kwaśniewskiego? Pięćdziesiąt osiem – 58 stron – i jest napisana tak, aby różnie można interpretować strategiczne dla państwa tematy.
Musimy powrócić do korzeni i rozliczyć okres powołania 3RP przez Moskwę i dalszej jej kontroli przez okupantów po ’89 r.
Dopiero potem należy powołać Państwo Polskie, wybory, Konstytucję, ośrodki władzy, ministerstwa i polskie służby.
Świadom odpowiedzialności wobec Boga i historii za losy Państwa, przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu, w Trójcy Świętej Jedynemu, na urzędzie Prezydenta Rzeczypospolitej: praw zwierzchniczych Państwa bronić, jego godności strzec, ustawę konstytucyjną stosować, względem wszystkich obywateli równą kierować się sprawiedliwością, zło i niebezpieczeństwo od Państwa odwracać, a troskę o jego dobro za naczelny poczytywać sobie obowiązek.
Konstytucja RP z 23 kwietnia 1935 r., art. 19 – treść przysięgi Prezydenta
Tak mi dopomóż Bóg i Święta Syna Jego Męka. Amen.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią ustawy konstytucyjnej z 23 kwietnia 1935 r. Dokument dostępny jest w Internetowym Systemie Aktów Prawnych:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19350300227
Jest tam także treść Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 r.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19970780483
Ewentualnie plik można pobrać klikając poniżej:
Zobacz także
Słyszę i widzę, ale się już nie trwożę!
Czy wystarczy odwagi?
Repolonizowanie Polski, całej Polski!