Pilnie, Poszukuję Polski

Braciszkowie moi mili!

Gdzie jest Polska? Gdzie jest? Pytam! Gdzie jest mój Kraj, gdzie jest moja Ojczyzna? Czy ktoś wie? Może ktoś widział, albo słyszał chociaż… Przypomnę: Kraj Wolnych i Szlachetnych Polaków, gdzie Bóg, Honor i Ojczyzna jest najwyższym prawem! Prawem, które nakazuje bić się do ostatniej kropli krwi, by Ojczyznę ukochaną chronić! Z miłości samej i z czystego serca!

Gdzie Ci Polacy, dzielni, mężni i sprawiedliwi, oddający życie za Wolność Naszą i Waszą? Gdzie Duch Wielkiego Narodu z tysiącletnią tradycją, przed którym drżały największe głowy Europy? Czyżby umarł na zawsze? Czyżby odszedł czwórkami ubrany w żołnierskie łachmany, pogrzebany w dołach śmierci po całym świecie? Czyżby został uwięziony na zawsze w zaciśniętych dłoniach pokonanych, acz nigdy nie zwyciężonych?

Może tak jest, może jest! Wszystko na to wskazuje! I nie zmienia tego faktu kilku Szaleńców błąkających się to tu to tam, szukających i pytających! Gdzie nie zajrzą, wszędzie im odpowiadają, że nie ma, że wyszła, nie wiadomo kiedy wróci i czy w ogóle… Ostatnio pytali o nią bardzo często, bo martwią się ogromnie… Bo nie wiedzą… czy nie zginęła, chociaż Oni żyją? Choć tracą już resztki nadziei idą dalej, z tęsknotą w sercu i ze łzami w oczach… Pięści mają zaciśnięte, bo wiedzą i widzą i pamiętają… Nawet jak jej żywej nie znajdą nie znajdą to znajdą tych, którzy ją skrzywdzili…

piotruchg, 21 listopada 2014 r.

Udostępnij: