Stowarzyszenie Prawników Głos Wolności

3 września 2021 roku odbyła się konferencja prasowa Stowarzyszenia Prawników Głos Wolności. Niniejszym, na froncie walki z bezprawiem jakie jest uprawiane pod płaszczykiem pandemii, pojawił się także zorganizowany głos przedstawicieli środowiska prawniczego – ludzi, którzy ślubowali dbać o porządek prawny Rzeczypospolitej Polskiej*.

Drodzy Prawnicy, życzymy Wam Bożego błogosławieństwa i sukcesów w walce z bezprawiem, które przy pomocy strachu zasianego w sercach Polaków przez media i polityków, tak dobrze sobie poczyna w granicach RP. Zdajemy sobie sprawę, że gdy pozwolimy władzy na ograniczenie wolności jednostki w imię bezpieczeństwa publicznego żadna z tych rzeczy nie będzie nam zagwarantowana a życie w więzieniu (choć być może bez krat) nie ma nic wspólnego z normalnością, ani Wolnością w walce o którą nasi przodkowie przelewali swą krew.
Oby Wasza działalność, jak i innych grup z różnych branż i dziedzin życia, które już się “zmaterializowały” lub zrobią to w przyszłości, zaowocowała rozkwitem świadomości w Narodzie, która z kolei doda odwagi i chęci do walki o swoje prawa zawsze, kiedy na horyzoncie pojawią się czarne chmury.

W tym miejscu chciałbym przypomnieć, że kilka miesięcy temu miała miejsce podobna konferencja Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców, którzy postawili sobie za cel dbanie o zdrowie obywateli zgodnie z aktualnym stanem wiedzy medycznej i naukowej.

Odnoszę wrażenie, że Naród się budzi – lepiej późno niż wcale. Mam nadzieję, że na naszym podwórku nie pozwolimy zrobić tutaj drugiej Australii, której to władze nie wahają się deptać praw własnych obywateli w imię źle pojmowanego bezpieczeństwa, czy wręcz chorych ideologii zmierzających w kierunku totalitarnego reżimu.

Nie chcąc się zbytnio rozpisywać zapraszam do obejrzenia wspomnianej konferencji (link na dole wpisu). Natomiast poniżej dołączam spisaną treść przemówienia Pani adwokat Mai Gidian, jakie wygłosiła podczas owej konferencji, z apelem do adwokatów i radców prawnych, dołączając się do apelu w imieniu Polaków, którzy zarówno w granicach RP jak i rozsianych po świecie umiłowali Wolność i widzą, że coś tu nie gra.

Proszę Państwa,
adwokatów i radców prawnych w Polsce jest ok. 70 tys. 70 tys. proszę Państwa.

Gdzie Wy jesteście? Czy Wy naprawdę myśleliście, że wybierając ten zawód będziecie mogli prowadzić jedynie przedsiębiorstwo pod firmą “kancelaria adwokacka” lub “kancelaria radcy prawnego”? Czy Wy zapomnieliście o tym, że Wy wybierając ten zawód, przyrzekaliście stać na straży praw i wolności obywatelskich?

Kochani moi Koledzy-adwokaci, w Rocie naszego ślubowania adwokackiego jest wyraźnie napisane, że z całych sił mamy się przyczyniać do umacniania porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej, więc jak to jest możliwe, moi drodzy koledzy, że ja prowadząc m. in. kilkanaście spraw tak zwanych “maseczkowych” nie mogłam w Trójmieście znaleźć JEDNEGO adwokata, który miałby odwagę z odsłoniętą twarzą pójść i zastąpić mnie na rozprawie i powiedzieć patrząc w oczy sądu, że rozporządzenia wprowadzane przez Radę Ministrów są niekonstytucyjne? Wy się BOICIE wejść na salę sądową z odsłoniętą twarzą i to trzeba uczciwie powiedzieć.

Proszę Państwa – czas z tym skończyć! Jesteśmy zobowiązani do używania zasad logicznego myślenia. Mamy myśleć racjonalnie i swoim zachowaniem dawać przykład racjonalnego zachowania zgodnego z Prawem. Więc drodzy państwo przypominam, wybierając ten zawód, wybieraliśmy kroczenie ścieżką odwagi a nie konformizmu.

Nie może być takiej sytuacji, że my wykonując nasz zawód, stoimy na sali sądowej i w sposób zupełnie bezrefleksyjny akceptujemy pytania od sędziów: czy my, nasi klienci i świadkowie są zaszczepieni czy nie. Mało tego proszę Państwa, ja spotykam Was na korytarzach sądowych i Wy się mnie pytacie czy ja jestem zaszczepiona. Co to jest za pytanie!? Jak Wy, wykonując tego rodzaju zawód zaufania publicznego, możecie pytać o tak naprawdę prywatny aspekt naszego życia? Kiedy to się stało normalnością? Dlaczego dla was nienormalność stała się zwyczajnością?

Proszę państwa, wybierając ten zawód, ślubowaliśmy, że będziemy mieć odwagę robić to, co do nas należy. Doskonale wiemy, że w tym kraju już nie funkcjonuje Trybunał Konstytucyjny, doskonale wiemy, że dochodzi do dewastacji Sądu Najwyższego, że od ponad półtora roku dochodzi do dewastacji naszej gospodarki, edukacji, systemu zdrowotnego i widzimy to i odczuwamy na własnej skórze, że zabierana jest nam Wolność krok po kroku – zostało ograniczone nasze prawo przemieszczania się, brania udziału w wydarzeniach kulturalnych, społecznych i gospodarczych, nie mamy prawa, tak naprawdę, do zgromadzeń. Wszystkie te wprowadzone obostrzenia są wybitnie niekonstytucyjne. Na szczęście mamy jeszcze za sobą, w tym momencie, Sądy.

Dlatego ja apeluję do Państwa adwokatów i Radców prawnych raz jeszcze. Jeżeli nie macie odwagi zdjąć tej maski, która tak naprawdę jest symbolem manipulacji, która tak naprawdę generuje psychiczne zapotrzebowanie na szczepionkę i która tak naprawdę ma nas ciągle utrzymywać w strachu – żebyśmy byli ciągle przekonani, że to co się wydarza nigdy nie przeminie i żebyśmy potulnie wykonywali bezprawne polecenia władzy to ja, jeżeli nie jesteście w stanie zdjąć tej maski to zastanówcie się czy jesteście godni nosić Wasze togi.

Proszę Państwa, czas kiedy mogliśmy zachować neutralność światopoglądową minął. Dzisiaj nie wypada milczeć. Dzisiaj trzeba wyraźnie powiedzieć co się myśli. Dlaczego? Dlatego, że ludzie tego potrzebują. Dlatego, że musimy ludziom pomagać. Dlatego przypominam Państwu piękne słowa z “Boskiej komedii” Dantego: “Najgorętsze miejsce w piekle jest zagwarantowane dla tych, którzy w czasie kryzysu światopoglądowego zachowują neutralność”.

Zostawiam Państwa z tą refleksją i serdecznie zapraszam wszystkich naszych Kolegów żeby tłumnie wstępowali do naszego Stowarzyszenia i żebyśmy wszyscy razem walczyli o to, co dla nas wszystkich najważniejsze: o naszą Wolność, godność i o Prawdę.

Dziękuję serdecznie.

mec. Maja Gidian, 3 wrzeŚnia 2021 r.

To tylko jedno z wielu przemówień członków Stowarzyszenia Prawników Głos Wolności. Każdego z nich warto wysłuchać i zastanowić się nad ich treścią.

Poniżej wspomniana transmisja z konferencji…
https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=877957736183792

* Drodzy Państwo Prawnicy, dostajecie od nas kredyt zaufania tak jak Lekarze i Naukowcy. Będziemy obserwować jak Wasza walka o Wolność będzie wyglądać w praktyce.

Udostępnij: