Turów – polskim spojrzeniem

W lutym 2021 roku, rząd Czech wniósł skargę przeciwko 3rp i Polakom w sprawie rozbudowy kopalni węgla brunatnego Turów do TSUE plus dodatkowo wniosek o zastosowanie tak zwanych środków tymczasowych o NAKAZ wstrzymania wydobycia.

W maju, TSUE nakazał 3rp natychmiastowe wstrzymanie wydobycia węgla do momentu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Czechami a 3rp.

We wrześniu TSUE zobowiązała rząd 3rp do zapłaty na rzecz KE 500 000 EURO (pięćset tysięcy EURO) dziennie ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w pobliżu czeskiej granicy. Osiem miesięcy potrzebowała UE a tak naprawdę Niemcy do w zasadzie zamknięcia sprawy. Co w tym czasie zrobił rząd 3rp, co powinien i dlaczego. Chcę Państwu przekazać poniżej, co wg mnie się wydarzyło…

Rząd 3rp przekazuje Polakom wiadomość, że kopalnia Turów nie będzie zamknięta, że produkuje 7% całości zapotrzebowania na energię, że zasila miliony Polaków, domy, szkoły, szpitale, miasta. Rozmowy z Czechami trwają – tak brzmi oficjalna informacja ze strony rządu 3rp.

To są w skrócie oficjalne wiadomości, które regularnie otrzymujemy z mediów 3rp, ze wszystkich mediów, bez żadnej analizy czy reportażu dlaczego tak się stało. Co tutaj się nie zgadza? Jeśli przyjrzymy się sprawie pod kątem obowiązków polskich z pozycji obywatela polskiego… nie zgadza się NIC.

Po pierwsze… proporcje Państw

10 mln Czechy są w stanie zapędzić w kozi róg 38 mln Polskę. Kogo można winić za taką sytuację? Czechów? Przecież grają na swoją korzyść. To nam, Polakom, przedstawia się wszystkich jako sojuszników i przyjaciół a w rzeczywistości, obowiązkiem każdego Państwa jest osłabienie innego. A, że Czechy grają w drużynie z Niemcami? ZAWSZE z nimi grali a sami Niemcy rozgrywali resztę jak dzieci.

Po drugie… zdumienie premiera 3rp

Zdumienie premiera 3rp – Morawieckiego, gdy usłyszał o złożeniu wniosku do TSUE przez Czechów. Ktoś naprawdę mu wierzy? Że, premier, 38 mln Państwa, o strategicznych losach kraju dowiaduje się po fakcie?!? Zatem gdzie były do tej pory służby i kolejne pytanie czy Polacy w ogóle mają służby? Kto zatem ochrania strategiczne dziedziny być albo nie być Państwa i Narodu? Energetyka chyba jest taką dziedziną? A może nie? Przecież premier 3rp zapewne otrzymuje kilkadziesiąt tajnych notatek dziennie. Nikt w sprawie Turowa i co się wydarzy ze strony obcego państwa nie informował premiera? To jest niemożliwe! Zatem ktoś kłamie! Albo służby albo premier. Dlaczego? Jeśli nawaliły służby, poleciałyby łby i to głośno, jeśli premier… powinien zostać aresztowany przez służby. Czesi nie wpadli na pomysł skargi do TSUE dzień przed jej złożeniem! Silne, duże i niepodległe Państwo ma instrumenty, może reagować wcześniej. Od nacisków po… wszystkie opcje. Czechy to nie Niemcy czy Rosja. To Polska ma się rozpychać i działać a nie tylko pozorować działania! Chyba, że jednak nie mamy niepodległości, suwerenności, co pokazują nam małe Czechy czy np. Litwa.

Po trzecie…

Tymczasem, zdecydowanej reakcji rządu 3rp… nie ma. Każde silne Państwo powinno mieć przygotowanych kilka scenariuszy na takie sytuacje, które zagrażają bezpośrednio Państwu a Turów taką jest. Na Czechy powinno być przeprowadzonych co najmniej kilka kontrataków. Takich, żeby im więcej do głowy nawet nie przyszło patrzeć w naszą stronę. Jeśli chcemy być silnym Państwem, nie zbudujemy tego z energii słoneczka czy wiejącego wiaterku. Naprawdę NIC na Czechów nie mamy? Bzdura!

Po czwarte…

Dla dobicia sprawy Turowa, jeśli ktoś jeszcze nie zorientował się, że to także celowe działania rządu 3rp, są podjęte próby “negocjacji” ze strony wyżej wymienionych. Już na początku, w lutym, Polacy otrzymali wiadomość, że sprawa z Czechami została już załatwiona. Że wszystko będzie dobrze, że osiągnięto porozumienie… aby w kolejnych tygodniach, usłyszeć, że do rozmów z Czechami została powołana grupa NEGOCJATORÓW, w której skład weszli panowie: Sasin, Kurtyka i Rau. Każdy, kto już wtedy usłyszał te nazwiska, wiedział od razu – to jest układanka od A do Z. Nie wygramy, to celowe działanie i nie bójmy się głośno o tym mówić i pisać, to zdrada STANU, zdrada Państwa. Nie tylko przez stronę rządową 3rp, ale przez wszystkie “elity” 3rp także niby opozycyjne. Z czego znani są ci niezwykle udani negocjatorzy w imieniu 3rp? Z jakich to “sukcesów”, zadań, wyników? Pan Sasin z wnioskiem do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przeciwko Państwu – wybory? Pan Kurtyka – minister od klimatu a tak naprawdę reprezentant zielonego ładu. Na pewno zależy mu na polskich kopalniach, prawda? A pan Rau – minister spraw zagranicznych, tylko czyich?

Podsumowanie

Sprawa Turowa jest podręcznikowym przykładem ZDRADY interesów Państwa. Od początku do końca, “elity” 3rp nie zrobiły NIC, aby ratować strategiczną gałąź Państwa – ENERGETYKĘ. A przecież w tle mamy jeszcze miliardy w rozbieranej elektrowni Ostrołęka!

Kara 500 000 EURO to tylko teraz będzie “powód”, aby załatwić Turów a propaganda 3rp przedstawi Nam to tak, że lepiej zamknąć niż płacić tyle tej złej UE. Mam nadzieję, że każdy świadomy Polak rozumie i rozpoznaje schematy w jakich działa system 3rp. Oni WSZYSCY grają do jednej bramki o nazwie ANTYPOLONIZM. Tylko po to zostali tutaj zainstalowani.

A przykład Turowa? Przykład Turowa będzie schematem działania dla całej Polski…

Udostępnij: