Niskie podatki i uproszczenia przepisów – niestety nie w Polsce, za to na Węgrzech

Minister Gospodarki Węgier, Mihály Varga we wtorek 31 grudnia na facebooku opublikował wpis:

Folytatódnak a gazdaságvédelmi intézkedések: január elsejétől újabb adócsökkentés, egyszerűsítés, támogatás a családoknak és a vállalkozásoknak.

Co oznacza ni mniej, ni więcej, że: Od stycznia kontynuujemy wsparcie dla rodzin i przedsiębiorstw poprzez kolejną redukcję podatków i uproszczenie przepisów.

Mihály Varga – Minister Gospodarki Węgier

Wygląda na to, że Węgrzy już odkryli starą prawdę, że dobrobyt obywateli bierze się z pracy ich rąk, a państwo ma w tym nie przeszkadzać. Niestety Polscy rządzący wybrali drogę socjalistycznej równości w rozdawaniu pieniędzy i rozleniwianiu ludzi oraz tworzenia roszczeniowego społeczeństwa. Znikają kolejne sklepy, za to zostają sieciówki z marnej jakości towarami. I tak się nam wszystko toczy w tańcu chochoła.

Przykro się robi, czytając takie informacje, że są przywódcy, którym zależy, aby ich rodacy bogacili się i żyli na własnych zasadach. Ograniczają swoją rolę, jako rządzący, do zapewnienia ludziom odpowiednich warunków i dbania o ich bezpieczeństwo. Tylko tyle i aż tyle. Niestety “kontynuatorzy” II RP w 3RP zafiksowali się na socjalu i… idziemy po równi pochyłej. Zadłużenie szaleje, a nam na coraz mniej dobra zostaje.

https://www.facebook.com/VargaMihalyKepviselo/

Źródło:
https://www.facebook.com/VargaMihalyKepviselo/videos/526935201243277/

Komentarz do:
Morawiecki, ucz się! Węgrzy obniżają podatki i upraszczają przepisy, żeby ochronić gospodarkę

Udostępnij: