“Ghost Fleet. Następna Wojna Światowa”

Rozwój wypadków w Iranie na początku 2020 r. oraz groźba światowego konfliktu zbrojnego, przypomniały mi o książce z gatunku political fiction, która wprowadza czytelnika w świat potencjalnego konfliktu zbrojnego między USA, a Rosja z komunistycznymi Chinami. W 2017 roku Wydawnictwem Bellona ukazała się książka „Ghost Fleet. Następna Wojna Światowa”, której to autorami są: Peter Warren Singer i August Cole.

Peter Warren Singer i August Cole
Peter Warren Singer i August Cole

Peter W. Singer jest specjalistą od strategii wojskowej i problematyki bezpieczeństwa, zwłaszcza cyberwojny. Jest też konsultantem Departamentu Obrony USA.

August Cole jest pisarzem, publicystą, byłym dziennikarzem „The Wall Street Journal” piszącym o przemyśle obronnym, tworzy i analizuje scenariusze wojen przyszłości.

Książką zainteresował mnie prof. Marek Jan Chodakiewicz, amerykański historyk polskiego pochodzenia, kiedy na jednym z wykładów zareklamował ją jako wartą przeczytania. I po przeczytaniu jej, zrozumiałem dlaczego jest tak ważna…

Przedstawiony w niej scenariusz jest bardzo realistyczny. Uwzględnia rewolucję technologiczną, która obecnie trwa i dotyczy całej ludzkości. Jest też wątek Polski udziału w tym konflikcie. U boku Amerykanów walczą Polacy: okręt podwodny “Orzeł” i żołnierze morskiej jednostki specjalnej Formoza. Wątek szczególny, bo jeżeli Amerykańscy stratedzy tak patrzą na Polskę i Polaków, to znaczy, że…

Ale to już proszę samemu przeczytać.

“Ghost Fleet. Następna wojna światowa” – okładka
Udostępnij: